0
0
0

Все про рідкі шпалери

Рідкі шпалери - це декоративне фінішне покриття для стін та стелі. Рідкі шпалери поєднують у собі властивості рулонних шпалер, декоративної штукатурки та лакових покриттів. Вони дуже схожі на венеціанську штукатурку, і при першому огляді рідкі шпалери можна сплутати із цим видом декору. Основна відмінність у тому, що рідкі шпалери не містять піску та цементу. Їх основа - целлюлоза. 


Окрім целюлози в склад рідких шпалер можуть входити - бавовна, натуральний шовк та ін натуральні домішки. У деякі види шпалер для оздоблення також додають блискітки, мармурову чи слюдяну крихту або срібні чи золоті нитки. Такі компоненти підсилюють декоративний ефект.  


У сухому вигляді рідкі шпалери мають суху сипучу субстанцію, запаковану у пластикові пакети.


Види рідких шпалер 


Існує 4 види рідких шпалер


  1. Целюлозні - виготовлені на основі продуктів переробки деревини. Вважаються одним із бюджетних варіантів, але мають ефектний та гармонійний вигляд на стінах після нанесення та висихання. Рідкі шпалери із целюлози гарно служать у приміщеннях, які не опалюються у зимовий період (а також на балконах, верандах). Також можна наносити на стіни із мікротріщинами, але після грунтування. 


    Рідкі шпалери в інтер’єрі целюлоза


  1. Бавовняні - їх основа натуральна бавовна. Вони приємні і теплі на дотик. Бавовняні рідкі шпалери краще не наносити в кухні та санвузлі, цей вид шпалер не переносить високу вологість. Але якщо вирішувати облаштувати кімнати з підвищеною вологістю бавовняними рідкими шпалерами зверху нанесіть захисний шар лаку. 


    Рідкі шпалери в інтер’єрі бавовняні


  1. Шовкові рідкі шпалери - найбільш міцні та довговічні. Окрім шовкових волокн у склад можуть включатися мінеральна крихта, перламутр, кварц, деревні крихти, кольорові нитки, блискітки. При акуратному користуванні шовкові рідкі шпалери можуть прослужити понад 10 років. З усіх видів рідких шпалер шовкові найкраще переносять ультрафіолет - не вигоряють, не тріскаються, не всихають. 


    Рідкі шпалери в інтер’єрі шовкові


  1. Шовково-целюлозні - до їх складу входять як шовк, так і целюлоза. Можуть бути різні пропорції.


    Рідкі шпалери в інтер’єрі шовково-целюлозні


Рідкі шпалери в інтер’єрі створюватимуть атмосферу затишку, внутрішньої захищеності оселі і тепла. 


Переваги рідких шпалер


Види шпалер, рідких шпалер різні за структурою, складниками, а також декоративним ефектом. Але вони мають однакові переваги та домінують навіть над вініловими шпалерами. 


Отож серед основних переваг виділяють:

  • Екологічно-безпечні -  натуральні складники. Гіпоалергенні.  

  • Легко наносити - рідкі шпалери повністю безшовні, легко наносяться на стіни. Створюють на стінах рельєфне, м'яке покриття. 

  • Можливість часткового ремонту пошкоджених ділянок

  • Нанесення на нерівні стіни або з невеликими заглибленнями

  • На поверхності рідких шпалер не збирається пил

  • Довгий термін експлуатації 

  • Можливість створення одного тону або ж малюнку чи картини на стінах

  • Універсальність - рідкі шпалери можна сміливо комбінувати із декоративним каменем, фотошпалерами

  • Стійкі до ультрафіолету  - для рідких шпалер використовується не пігмент, а пофарбовані в масі волокна, тому вони не вигоряють на сонці. 

  • Можуть поглинати зайву вологу у приміщенні та віддавати її при надмірній сухості повітря.

Рідкі шпалери: як клеїти?


На упаковках рідких шпалер зазначена розхідність упаковки, пропорції води та шпалер. Тож: 

  1. Вміст упаковки зі шпалерами розбавляється водою у пропорції, вказаній в інструкції із застосування. 

  2. Для нанесення використовується гладкий шпатель із оргскла або пластику. Його тримають під кутом 15 градусів до стіни.

  3. Шар рідких шпалер товщиною 2-3 мм наноситься рівномірно, без пауз посередині стіни, інакше на вже висохлих шпалерах буде видно стик. 


Як нанести рідкі шпалери на нерівні стіни? Для початку потрібно прогрунтувати стіну, дати висохнути стіні, далі наносити їх на ділянку. 


Після нанесення, якщо температура вуличного повітря вище 16 градусів, допускається провітрювання приміщення з шпалерами, що висихають. 


Рідкі шпалери сохнуть до 2 діб. До того ж нагадаємо, що рідкі шпалери не варто наносити на стіни у кімнатах з підвищеною вологістю.  


Все ж якщо вирішили клеїти рідкі шпалери у ванну, кухню чи санвузол візьміть кілька порад на озброєння: 

  1. Через підвищену вологість у ванну кімнату (санвузол) рідкі шпалери обробіть прозорою гідроізоляцією, наприклад алкідним лаком.

  2. На кухні рідкі шпалери часто брудняться, майте про запас трохи матеріалу (додаткову упаковку) для часткового ремонту. Або ж покрити прозорим лаком. 


Рідкими шпалерами також часто оздоблюють стелю. Спочатку необхідно очистити, вирівняти та прогрунтувати поверхню. Рідкі шпалери на стелю наносити круговими рухами. 


До того ж цю суміш можна клеїти і на гіпсокартон. Рідкі шпалери на гіпсокартон – перед нанесенням шпалер  лист гіпсокартону шпаклюють та обробляють водоемульсійною фарбою. Капелюшки саморізів повинні бути потоплені та ретельно зашпакльовані. 


Також рідкі шпалери не можна наносити на старі шпалери. Потрібно прибрати зі стіни старі шпалери та заштукатурити ділянку, на яку будете наносити рідкі шпалери. 


Після завершення терміну експлуатації рідких шпалер потрібно добре змочити їх, а потім потроху обережно видаляти шпателем. Шматки, що залишились на стінах можна затерти наждачним папером. 


Розхід та метраж рідких шпалер


Перш як змовляти рідкі шпалери варто визначити висоту та ширину стіни, а також розхід однієї упаковки обраного виду рідких шпалер. У менеджера магазину Home4me уточніть скільки сухої суміші є в упаковці виробника та шпалер, які замовляєте. Також запитайте розхідність цих шпалер. В середньому на 1 кв.м. витрачається 0,25-0,3 кг. сухої суміші. 


Витрата рідких шпалер на 1 кв.


У середньому на 1 м2 витрачається 0,25-0,3 кг сухої суміші. Витрати матеріалу залежать від поверхні, на підготовлену і рівну може піти менше шпалер. 


Як розрахувати шпалери? 


Потрібно виміряти ширину і висоту кожної стіни, на яку плануєте наносити рідкі шпалери. Далі множите висоту на ширину стыни. Після цього квадратуру стін ділимо на розхід 1 упаковки і отримуємо необхідну кількість упаковок рідких шпалер. Або ж можете піти легшим способом - порадитись із менеджером магазину, він підбере та порадить кількість упаковок, які необхідні для фінішного покриття стіни. 


Звертайтесь в Home4me, наші менеджери допоможуть як порахувати розхідність матеріалу, так і підібрати потрібні шпалери у ваші кімнати. 
Вдалого ремонту!


Коментарі