0
0
0

Рідкі шпалери - все, що потрібно знати

Нещодавно на ринку будматеріалів з'явився новий продукт - рідкі шпалери - декоративне покриття для стін і стелі. Незважаючи на свою назву, вони відрізняються від звичних для нас рулонних шпалер. Ця суміш дуже схожа на декоративну штукатурку і її часто плутають із “венеціанкою”. Головна відмінність – відсутність великого піску та наявність целюлози. У цьому й криється їхній головний секрет. Результат - теплі на дотик, м'які, красиві стіни, що дихають.


Склад рідких шпалер

Як ми вже згадували, весь секрет у складі. Це своєрідна штукатурка для фінішного оздоблення стін. Вона легко наноситься, має м'яку пористу структуру і красиво виглядає. Справа в тому, що до складу рідких шпалер входять:

  • целюлоза – натуральний матеріал, з якого роблять папір. Він цілком екологічний;

  • текстиль - шовкові волокна у різних кількостях та варіаціях;

  • сполучний компонент - натуральний клей КМЦ, його виготовляють також із дерева. Він повністю безпечний та використовується навіть у косметиці;

  • бавовна – завдяки йому текстура шпалер м'яка;

  • антигрибкові елементи – фунгіциди природного походження;

  • пластифікатори;

  • натуральні барвники;

  • декоративні елементи – гліттер, люрекс, перламутр, слюда, мінеральна крихта, солома, тирса, сухі водорості. Вони служать для створення особливої ​​естетики приміщення.

Як ви помітили, всі компоненти є повністю натуральними. Це робить суміш екологічно чистою.

склад рідких шпалер

Види рідких шпалер

Рідкі шпалери – відносно новий будматеріал. Він має властивості, які роблять його все більш популярним і затребуваним. Розділяють рідкі шпалери на види за двома параметрами - за складом та за типом використання.


Різновиди за складом

Залежно від матеріалу, який переважає в рідких шпалерах, виділяють:

  • шовкові - головний їх компонент (близько 50-70% складу) - шовкове волокно. Такі шпалери найдовговічніші – вони стійкі до ультрафіолету і не вигоряють на сонці, зберігаючи красу кольору. Цей вид найдорожчий;

  • бавовняні - ідеально підійдуть для створення теплої атмосфери та затишку. Після обробки стіна не буде гладкою. Саме оригінальна текстура надає приміщенню особливої ​​естетики. Коштують такі шпалери дешевше за шовкові;

  • целюлозні – бюджетний варіант рідких шпалер. Їхній головний компонент - продукт з дерева - дуже чутливий до сонячних променів. Ідеальне місце декорування – нежитлові холодні приміщення, коридори. Їх особливість – низька вартість, відповідно – невеликий термін експлуатації;

  • змішаний тип - в основному їх виробляють з'єднанням шовку та целюлози, що допомагає отримати якісне покриття на тривалий час.

Маючи певний бюджет і цю класифікацію ви зможете вибрати серед усіх видів підходящий для вас. Величезна різноманітність як кольорів, так і структури робить рідкі шпалери в інтер'єрі будь-якого приміщення актуальними.

склад рідких шпалер

Як декорувати рідкими шпалерами

Отже, ремонт розпочався, все зробили, залишились лише стіни. Ви вирішили використати рідкі шпалери. Бажаєте зробити все самі, але не знаєте як.


Необхідна кількість шпалер

По-перше, треба розібратися, як розрахувати кількість шпалер, необхідних для приміщення. Зазвичай виробники вказують, на скільки квадратів вистачить однієї упаковки суміші. Всі ці розрахунки вказують, що в середньому на 250-300 г сухої суміші вистачить на 1 кв. м.. Якщо поверхня нерівна або ви не зможете наносити шпалери шаром близько 3 мм – радимо це врахувати. Витрата буде більшою.


Як наносити рідкі шпалери

Етап із нанесенням трохи складніший, ніж із визначенням кількості. Багато хто думає - рідкі шпалери як клеїти... Клеїти нічого не треба. Вони наносяться на поверхню як штукатурка двома способами:

за допомогою шпателя або напівтертка;

пістолетом-розпилювачем.


Тонкощі та етапи нанесення

Весь процес покриття поверхні рідкими шпалерами проходить у три етапи:

  1. Підготовчий. Необхідно провести повне очищення стін від усього зайвого (залишки паперових шпалер, фарби) та вирівнювання. Дрібні тріщини та нерівності можна залишити. Дерево та метал покриваємо шпаклівкою. Всю поверхню обробляємо ґрунтовкою (краще глибокого проникнення). Готуємо суміш.

  2. Процес нанесення. Готову суміш шпателем або напівтеркою наносимо тонким шаром під ухилом приблизно 15 градусів щодо стіни. Починаємо з кута. Попередньо рекомендуємо змочувати інструмент у воді.

  3. Висихання. Воно триває близько 2-3 діб. Не лякайтеся плям - це все від нерівності висихання. Немає заборони на протяги, тому сміливо можна відкривати вікна та двері.

Якщо декорування рідкими шпалерами робили у ванній кімнаті або кухні, рекомендується після висихання покрити поверхню лаком. Це захистить від вологи та спростить очищення від забруднень.


Як доглядати за рідкими шпалерами

Рідкі шпалери не вимагають особливого догляду. Вони майже не притягують пилюку. Все-таки для ідеальної чистоти краще пилососити стіни раз на місяць. Якщо поверхня покрита лаком – можна мити вологою ганчіркою. А що робити, якщо з'явилася пляма чи випадкове ушкодження? Цю неприємність легко вирішити за три кроки:

  1. рясно змочуємо пошкоджену частину водою – через 2-3 хвилини вона стане еластичною;

  2. якщо пляма - вирізаємо забруднення і наносимо свіжий шар суміші;

  3. у разі пошкодження просто розтягуємо вже еластичний шматок рівномірно по периметру.

Як бачите все просто. Ви збережете свої нерви та красу квартири чи будинку без величезних зусиль.


Переваги шпалер

Рідкі шпалери – специфічний оздоблювальний матеріал. А його популярність цілком виправдана. Це лише невеликий список його головних переваг:

  • екологічність;

  • простота в нанесенні та догляді;

  • практичність - висока звуко- та теплоізоляція;

  • безпека - слабогорючий матеріал та гіпоалергенний;

  • естетичність - виглядає красиво, можна комбінувати кольори та форму.

Перегляньте фото інтер'єрів офісів, спалень, кухонь з декором рідкими шпалерами - вони унікальні. Граючи з кольором і фактурою можна досягти оригінального малюнка. І виглядає це, як дороге оздоблення, а часом і краще.

рідкі шпалери в вкоридорірідкі шпалери в спальнірідкі шпалери в спальнірідкі шпалери в коридорі

Коментарі