0
0
0

Рідкі шпалери - як клеїти?

Ця стаття для всіх, хто спантеличений питанням - "Рідкі шпалери як клеїти, якщо вони не в рулонах?". Це і не потрібно. Такий декоративний матеріал по текстурі чимось схожий на штукатурку. Відповідно, його наносять на поверхню, а не клеять. Вся краса в тому, що зробити це, дотримуючись правил і порад, досить просто.


Декоруємо рідкими шпалерами - етапи робіт

Як і будь-який ремонт, обклеювання рідкими шпалерами вимагає підготовки. Необхідно вивчити інструкцію, підготувати необхідний інструмент, стіни, суміш, вивчити технологію нанесення. Весь процес проходить у три етапи:

 1. підготовка інструменту та поверхні;

 2. приготування суміші;

 3. нанесення рідких шпалер на поверхню.


Необхідний інструмент

Для роботи із рідкими шпалерами використовують різний інструмент. Не можна визначити, що ідеально підійде. Але для тих, хто вперше наносить цю суміш, рекомендуємо підготувати:

 • пластиковий чи акриловий шпатель;

 • спеціальна кельма або напівтерок – бажано прозорі;

 • валик із коротким ворсом.

Якщо площа робіт більша, то для нанесення краще скористатися пульверизатором. При цьому діаметр сопла має бути близько 8 мм.

шпатель для нанесення рідких шпалертерка для нанесення рідких шпалер

Підготовка стін

Окремо поговоримо про підготовку поверхні. Насамперед прибираємо старе оздоблення стін - шпалери, фарбу, побілку. Стіну ретельно зачищаємо та ґрунтуємо спеціальним засобом. Наявність дерев'яних та металевих елементів злегка ускладнить процес – їх треба зашпаклювати. Буває так, що стіна обшита фанерою чи іншим матеріалом із дерева. Вони легко поглинають воду. Перед нанесенням шпалер такі стіни покриваємо емаллю ПФ-115.

Маленька хитрість – обробляти стіни найкраще білою або прозорою акриловою ґрунтовкою, обов'язково глибокого проникнення. Так зчеплення шпалер із поверхнею буде краще.


Готуємо суміш

У приготуванні суміші все просто - дотримуйтесь інструкцій. Спочатку знадобиться чиста та суха ємність приблизно на 10 л. Суміш для рідких шпалер добре струшуємо (так рівномірно розподілимо всі елементи) і висипаємо. Додаємо воду температурою близько 45-50 градусів. Скільки? Відповідно до інструкції. А потім все ретельно перемішуємо. Робимо це руками (будівельний міксер може пошкодити текстиль та целюлозу) до отримання однорідної маси. Все це переміщуємо в пакет, щільно зав'язуємо та залишаємо приблизно на 8 годин (або як зазначено в інструкції). Перед нанесенням ще раз все перемішуємо.


рідкі шпалери замішані

Як наносити рідкі шпалери - тонкощі роботи

Рідкі шпалери – універсальний матеріал. Вони підійдуть для обробки будь-якої поверхні - стін, стель, арок та колон. Можна зробити гарний рисунок. Процес нанесення не вимагає багато зусиль – лише уважності, акуратності та терпіння. Розглянемо, як це робити крок за кроком:

 • шпателем набираємо невелику кількість суміші та наносимо на стіну;

 • рівномірно розтираємо її під кутом приблизно 15-20 градусів;

 • стежимо, щоб не було просвітів та ущільнень, зразкова товщина шару - близько 2 мм.;

 • через годину розгладжуємо кельмою чи напівтерком.

Тонкощі та секрети:

 • починаємо завжди зверху;

 • для розгладження замість напівтерки можна використовувати валик, змочений у воді;

 • інструмент періодично треба змочувати (так суміш не буде до нього чіплятися);

 • щоб шар вийшов гладким і рівним, шпатель має бути лише на рівні очей;

 • у зовнішніх кутах шпалери повинні виступати – їх потім обрізають;

 • внутрішні кути зручно робити пальцями (або використовувати кутовий напівтерток).

рідкі шпалери в інтер'єрірідкі шпалерии в інтер'єрі_1

Відповіді на популярні запитання

У вас точно лишилися питання. Найчастіші з них:

 1. Як наносити шпалери на нерівні стіни? - Якщо стіна рівна, але з дефектами, то виправляємо їх шпаклівкою, ґрунтуємо та працюємо за схемою. Якщо це декоративні нерівності (візерунки, колони) - робимо те саме.

 2. Як розрахувати рідкі шпалери? - Витрата матеріалу вказана в інструкції. Обчислюємо площу поверхні – допустимо 20 квадратів, а упаковки вистачає на 4, то беремо із запасом – 6.

 3. Скільки сохнуть рідкі шпалери? - Залежно від багатьох факторів – виробник, температура у приміщенні, вологість – від 12 до 72 годин.

Наносити рідкі шпалери справді просто. Головне бажання, уважність та терпіння.


Наочне нанесення рідких шпалер

Перегляньте відео, щоб побачити, як наносити шпалери.Думаю, ви переконалися, що зможете впоратися з такою обробкою самостійно.

Коментарі